Nefiltriran pogled na to, kako ustanoviti novo skupnost

Za več lekcij o gradnji skupnosti obiščite CMX.

Fotografijo Kelli Tungay na Unsplash

Naša ekipa na CMX predstavlja novo skupnost.

Skupnost je naše življenje. V podjetjih, kot so Udemy, Chegg, Facebook, Moz, Google, Zaarly, smo zgradili skupnost in v zadnjih treh letih usposobili in podprli več kot 6.000 strokovnjakov v skupnosti.

Tokrat smo se odločili, da vas popeljemo s seboj na poti načrtovanja naše strategije, preizkušamo svoje predpostavke in sprožimo, kar bo, upam, uspešna skupnost. Ne bodo vsi mladiči in mavrice. Motili se bomo. Ne bomo uspeli. Naučili se bomo. In vse to bomo delili z vami.

Dobrodošli v pošti številka ena.

Prvi korak pri zagonu nove skupnosti je opredelitev vaših predpostavk in sestavljanje vašega načrta. Za to smo kot prvi korak uporabili naše platno skupnosti, okvir, ki ga uporabljamo s strankami in študenti, ko sestavljamo strategijo skupnosti. Kot platna poslovnega modela, vendar za vašo skupnost.

Razdeljen je na 9 korakov.

Tukaj je opisano, kako smo svojo strategijo preslikali na platno.

1. Poslovna uskladitev

Najpomembnejši korak pri ustanavljanju skupnosti je natančno določitev vrednosti vaše organizacije. Tako lahko upravičite naložbo v skupnost, izmerite učinek in sčasoma povečate proračun in vire, ko jih povečate.

Če ne poznate vrednosti svoje skupnosti, ne gradite svoje skupnosti, dokler je ne ugotovite.

Za nas je bilo to precej jasno. Celoten poslovni model preusmerjamo v skupnost. To pomeni, da je naš izdelek skupnost. Naši člani bodo poleg vrste drugih ugodnosti plačali za dostop do zasebne, kurirane skupnosti.

Naš cilj je, da do konca leta pridemo do 250 članov. To nam bo potrdilo, da lahko okoli te ponudbe izdelkov zgradimo poslovni model. Potem želimo priti do 5000 članov v naslednjih 12 mesecih.

2. Poravnava članov

O svojih članih že vemo veliko, vemo pa, da se bomo morali naučiti več o tem, kako jim ta specifični program lahko najbolje služi.

Sestavili smo dve osebi članov (to temo bomo objavili v drugi objavi), eno za "osnovne člane" in eno za "premium člane". Ideja je, da svojim članom lahko ponudimo cenovno ugodno možnost in bolj ugodno možnost za tiste s proračunom, ki iščejo večjo podporo.

Zares zanimivo učenje o naših članih ... skoraj vsi si težko pridobijo proračun za strokovni razvoj. Tisti, ki dobijo sredstva za stvari, kot so usposabljanje in članstvo, morajo za odobritev običajno preseči in več. Verjetno je to zato, ker se skupnost kot industrija še vedno uči sporočiti svojo vrednost in dokler tega ne stori, ne dobiva veliko proračuna. Torej, to nas je vodilo pri razmišljanju o ceni za članstvo. Želimo, da bo to dovolj nizko, da strokovnjak iz skupnosti ne bi dvakrat razmišljal o uporabi svojih osebnih sredstev za vlaganje v svojo osebno rast in kariero.

Tu je posnetek zaslona našega dokumenta, ki preslika nekaj vprašanj, na katere smo želeli dobiti odgovore:

Za iskanje odgovorov smo izvedli ankete in intervjuje. To nas je na koncu tudi spodbudilo, da smo ustanovili skupino "ustanovnih članov", ki bo potrdila povpraševanje, in združila "kupljene" člane, da bi nam pomagali oblikovati, kaj bo to članstvo na koncu zagotovilo.

Več o naših personih, raziskovalnih procesih in zagonu programov ustanovnih članov v prihodnjih objavah v tej seriji (naročite se).

3. Pozicioniranje

Tu določite vizijo in vrednote svoje skupnosti. Ustvarjate temelje, kaj bo sčasoma namen in kultura vaše skupnosti. To je vaše veliko "zakaj".

Ker smo se odločili začeti z ustanovitvijo skupine »Ustanovni člani« (v zasebni skupini Facebook), smo razvili svojo vizijo, poslanstvo in vrednote za to skupino.

4. Izkušnje

Izkušnja je, če preslikate, kaj bodo v vaši skupnosti počeli / občutili / videli vaši člani.

To je bila za nas velika neznanka. Na Facebooku že ponujamo brezplačno skupnost z imenom CMX Hub, ki ima več kot 6.000 članov in neverjetno kulturo, težko bi jo uvrstili. Začeli smo sestavljati svoje ideje, kaj lahko to članstvo zagotovi.

Približno mislimo, da bo izkušnja vključevala kombinacijo spletne skupnosti, središča virov, odgovornosti in dogodkov brez povezave.

Ker CMX letno objavlja vodnik po platformah skupnosti, smo zelo dobro seznanjeni s tem, kaj je tam. Začeli smo sestavljati svoje misli o tem, s katerimi platformami bi lahko začeli. Osebno sem zagovornik začetka SUPER preprostega.

Naše prvo zarezovanje preslikava MVP naše skupnosti.

Naša ekipa je pripravila nekaj možnosti in vlekla nekaj vpogleda, ki smo ga imeli tako daleč od skupnosti. Najpreprostejše možnosti za začetek so bile Wordpress, Facebook skupine ali Slack. Trenutno se še vedno odločamo, kje začeti. Dolgoročno vemo, da bomo končali na platformi v lasti. Toda ne želimo vlagati v veliko tehnologij, dokler ne vemo, kaj točno potrebujemo, zato bomo začeli preprosto z enim od teh treh orodij.

Druga velika stvar, ki jo moramo ugotoviti, so cene. Še vedno nismo dokončno oblikovali cen. Ponovno je naš cilj doseči cenovno dostopnost na osnovni ravni in ponuditi dodatne ugodnosti in storitve za tiste z večjimi proračuni. To bomo nekaj raziskali in preizkusili tudi po zagonu.

Ko bomo sprejeli odločitve o tem, kaj točno bomo zagotovili, bomo načrtovali »potovanje članov skupnosti«, tako da bomo lahko na vsakem koraku razmišljali o izkušnji našega člana. Potovanja članov skupnosti bomo objavili v drugi objavi v tej seriji (naročite se).

5. Vsebina in programiranje

V razdelku z vsebino načrtujete, kaj boste vi, organizator, ustvarili za svojo skupnost.

Za nas to sodi v nekaj vedra. Ker gre za povsem novo skupnost, smo ta prostor najprej uporabili za naris naše strategije trženja.

Datumi / številke so zatemnili, ko te podrobnosti še končujemo.

Poleg informacij na tej sliki smo preslikali kanale, ki jih bomo uporabili za trženje programa, podjetja, ki smo jih želeli zagotoviti, so del programa in izkušnje, ki jih bodo imeli ljudje, ki se prijavijo na naš vodilni obrazec. ko odpremo aplikacije in začnemo sprejemati člane.

Upoštevajte del, ki pravi, "da se odločimo, ali bomo program zmanjšali ali spremenili na podlagi meritev uspeha". To je pomembno za SUPER in za to ne zadostujejo dovolj profesionalcev ali podjetij. Ustvarijo nekaj, ne da bi opredelili, kako izgleda uspeh, in ne morejo vedeti, ali deluje ali ne. Naše meritve so resnično jasne, tako da, ko imamo preverjene točke, lahko jasno rečemo „da, to deluje“ ali „ne, to ne deluje in bi se morali prilagoditi“. To, kar začenjamo, je samo naš prvi poskus in vedno se bomo prilagajali, da bomo izboljšali izkušnjo svojih članov in zagotovili, da bomo vzpostavili trajnostno podjetje.

Razumeli smo tudi, kakšno vsebino bomo posredovali svojim članom v skupnosti, ko se začne. Razdelili smo ga na tri vedra: Onboard, Engage in Empower

Naša prvotna pamet za vsebino, ki jo bomo ustvarili za člane.

V tem trenutku je še vedno grobo, saj zbiramo povratne informacije od skupnosti. Vemo, da bo vseboval stvari, kot so:

 • redni strokovni razgovori prek video, AMA, klicev
 • nekakšna orodja odgovornosti, kjer lahko člani delijo cilje, skupnost pa jim pomaga, da te cilje dosežejo / vodijo k njihovi odgovornosti
 • središče virov z modeli CMX, okviri, raziskave, vsebine itd

V naslednjih nekaj tednih bomo o tem podrobneje opredelili in v objavi delili vsebino o načrtovanju vsebine.

6. Merjenje

Tukaj preslikate meritve, ki jih boste spremljali. Na CMX-u naučimo podjetja, da svoje meritve razdelijo na tri vedra:

 • vsebina in programiranje
 • udejstvovanje v skupnosti
 • poslovni učinek

Trenutno ne vemo natančno, kakšna bo vsebina in programiranje, zato še ne moremo določiti meritev. Meritve, za katere se zavezujemo, so:

Predhodni zagon: Preden se aplikacije odprejo, se 500 prijavite po e-pošti

Poizvedba:

 • Do konca leta je bilo na krovu 250 članov
 • Poskrbite, da bo imelo vsako vprašanje v skupnosti vsaj 3 odgovore v 24 urah
 • Meritev uspešnosti članov (določena bo na podlagi tega, kar člani opredelijo kot uspeh iz svojega članstva) - zdaj verjamemo, da bodo to: rast skupnosti, rast kariere in donosnost družbe. Treba ga bomo potrditi.
 • Sčasoma bomo na trganje gledali kot na veliko metriko, saj je zadrževanje KRITIČNO za vsa podjetja s članstvom

7. Ekipa

Tu določite, kdo bo odgovoren za skupnost. Odgovornosti smo si razdelili medse, COO Carrie Jones in našo koordinatorico serije, Katie McCauley. Erica McGillivray, naša organizatorka vrha CMX, prejme vozovnico, saj se naša velika letna konferenca pripelje v enem mesecu.

Sem lastnik strategije trženja. Carrie in Katie sta vodilni na področju raziskav in izdelkov.

Ko bomo ustanovili skupnost, bomo definirali vloge, ki se osredotočamo na samo dve pomembni stvari:

 1. Kuriranje neverjetnih članov
 2. Naši člani so uspešni

Ko bomo program zagnali in bomo začeli širiti svoje programi, bomo tudi rasli ekipo.

8. Komunikacije

Tu določite, katere podatke / podatke potrebujejo različni člani skupine in kako bodo sporočeni. To zajema tudi način sporočanja sprememb skupnosti.

Naša ekipa je ves čas na krovu, zato vsak dan preverjamo svoje meritve in vsak dan komuniciramo z ustanovnimi člani, zbiramo njihove povratne informacije in delimo svoj napredek.

Podatki, ki jih trenutno gledamo, so prijave po e-pošti:

Vsakodnevni sledilnik prijav po e-pošti

Objavljam te rezultate v zaostanku naše ekipe in vsi si prizadevamo za pripravo e-poštnih sporočil.

Ko bomo zagnali aplikacije, bo to naša podatkovna točka, o kateri bomo poročali.

Ko bomo ustanovili članstvo, bomo poročali o prodaji in sodelovanju v skupnosti.

Kot sem že omenil, smo morali tudi sami določiti, kako naj to spremembo sporočimo naši skupnosti. Ta celotna pobuda je velik premik za našo skupnost. Veliko časa smo se najprej pogovarjali s člani in zagovorniki. Nato smo v skupini objavili o premiku. In končno smo ga delili na Medium.

Naša prva objava skupnosti po pogovoru z veliko člani posamezno.

Tako priporočam, da spremenite svojo skupnost in podjetje. Začnite majhno in osebno ter sčasoma spremenite javnost. Najprej poiščite nakup jedra.

9. Proračun

Zabavni del, v katerem lahko ugotovite, kakšen je proračun za vašo skupnost. Prvo različico tega programa nameravamo ohraniti resnično vitko, s pomočjo orodij, za katera že plačujemo, kot so Zoom za klice, DropBox za skupno rabo datotek in eno od teh brezplačnih orodij za skupnost. Največji strošek je naš čas. Tri zaposlene s polnim delovnim časom v tem projektu ne bodo poceni, zato imamo občutek nujnosti, da se ta program začne izvajati in bomo sčasoma rasli svoje naložbe v program.

Torej, tu ga imate ... to je načrt, ki ga pripravljamo, da to skupnost razrešimo. Zdaj je vse v tem, da nenehno preizkušamo svoje predpostavke z raziskavami in dejansko sprožimo stvar, da vidimo, kako se člani odzivajo.

V naslednjih nekaj tednih bomo delili veliko več in se poglobili v vse teme, ki jih obravnavamo tukaj. Tako vas bomo sproti obveščali o tem, kaj se učimo, AS se ga učimo.

Za več lekcij o gradnji skupnosti obiščite CMX.